مؤسسین شرکت افرندتوسکا از دهه 80 میلادی فعالیتهای مطالعاتی خود را با بهره گیری از متخصصان داخلی آغاز نمودند . اهداف مطالعات این گروه تحقیق بر روی انواع زئولیتهای ایران متمرکز گشت . با کشف معادن سطحی زئولیت حاوی رگه هایی با خلوص بالا در مناطق مختلف کشور بویژه در استان های سمنان و آذربایجان شرقی مطالعه بر روی کار برد آنها ، روشهای استخراج و فرآوری زئولیتها با به انجام رساندن طرحهای تحقیقاتی متعدد در قالب پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه یافت . در نهایت با بدست آمدن یافته های جدید در موارد متعدد مصرف نوعی خاص از زئولیت فرآوری شده به نام کلینوپتیلولایت در صنایع پرورشی دام ، طیور و آبزیان همچنین در کشاورزی فعالیت موسسین این شرکت وارد مرحله جديدی شد . زئولیت فرآوری شده افرند توسکا با نام تجاری آنزیمیت و کشاویت به مصرف کنندگان معرفی و از سال 1373 شمسی ( 1993 میلادی ) در بازار مصرف عرضه گردید .ابتدا ، در سال 1372شمسی ( 1992 میلادی ) شرکت افرند توسکا ثبت و با در اختیار گرفتن معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی استخراج و فرآوری زئولیت کشف شده آغاز گردید و با ابداع روشهای نوین فرآوری ضمن به ثبت رساندن آن در اداره ثبت اختراعات و اکتشافات و دریافت مجوز تولید از سازمان دامپزشکی کشور ، تولید انحصاری این ماده در ایران جهت مصرف در خوراک دام ، طیور و آبزیان در انحصار شرکت افرند توسکا قرار گرفت بدین طریق با گسترش فعالیتهای اقتصادی شرکت افرند توسکا سراسر کشوز تحت پوشش توزیع محصول قرار گرفت .
انجام طرحهای تحقیقاتی متعدد سودمند بودن مصرف این ماده را در خوراک دام و طیور و آبزیان به اثبات رساند که با توجه به قیمت مناسب و آگاهي از خواص متعدد و مفید آن ، به سرعت از آنزيميت در بازار استقبال بعمل آمد. برگزاری همآیش های متعدد در سراسر کشور و شرکت در اکثر نمایشگاههای تخصصی دام و طیور سبب آشنایی بیشتر مصرف کنندگان با موارد مصرف و تاثیرات سودمند آن شد . به نحوی که هم اکنون ماهانه هزاران تن از این ماده توسط شرکت افرندتوسکا تولید و به بازار مصرف عرضه می گردد .
زئولیت استخراجی توسط شرکت افرندتوسکا بعد از انجام آزمایشهای مختلف جهت حصول اطمینان از کیفیت و خلوص آن و پس از انجام فرآوری های لازم در اندازه های مختلف مناسب برای حیوانات مختلف دانه بندی گردیده و درپاکتهای دولایه لمینت دار با وزن خالص 40 کیلوگرمی بسته بندی شده و به بازار مصرف عرضه می گردد . شرکت افرندتوسکا تنها شرکتی ایرانی است که مجوز تولید زئولیت جهت مصرف در خوراک دام ، طیور و آبزیان را از سازمان دامپزشکی کشور اخذ نموده است .
هم اکنون کار استخراج از معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی ادامه دارد و محصول استخراج شده در دو باب کارخانه که یکی در سمنان و دیگری در کرج قرار دارد فرآوری ، دانه بندی و بسته بندی شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد .
 


لازم به ذکر است که دریافت گواهی ISO 9001/2000 و همکاریهای نزدیک با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران از افتخارات این شرکت محسوب می گردد . همچنین جهت ترویج و آگاهی بخشی مصرف کنندگان به زوایا و ظرایف مصرف آنزیمیت هر ماهه مقالاتی در نشریات تخصصی کشور به چاپ می رسد . همچنین برگزاری همآیش های متعدد در شهرهای مختلف کشور و برگزاری کارگاه آموزشی جهت رسیدن به اهداف ترویجی این شرکت در دستور کار قرار داشته و ادامه خواهد یافت .
هم اکنون نزدیک به دویست نفر در قسمتهای مختلف این شرکت مشغول به کار می باشند . این گروه شامل متخصصان ، کارمندان و کارگران فعال در معادن استان های سمنان و آذربایجان شرقی و همچنین پرسنل مشغول به کار در دو باب کارخانه شرکت و همچنین کارمندان فعال در بخشهای مختلف دفتر مرکزی و تهران هستند .

فعالیت بیش از 10 نفر دکتر دامپزشک و نزدیک به 10 نفر دکتری ، کارشناس ارشد و کارشناس در رشته های مختلف کشاورزی و دامپروری در واحد های مختلف شرکت افرند توسکا ، سطح علمی پرسنل شرکت را ارتقاء داده است و فعالیتهای این شرکت با پشتیبانی نیروهای متخصص داخلی هر روز بیش از روز پیش گسترش خواهد یافت .
 
     
:: آنزیمیت
:: کشاویت
:: بو پاد
:: ارتباط با ما
:: درباره افرند توسکا
:: مجوزها و استاندارد ها
:: نقشه سایت
Language Selection
:: Persian :: English
:: Arabic  :: Russian
 
آبزیان
 
 
دام
 
 
طیور
 
 
کشاورزی
 
 
محیط زیست
 
 
بو گیر
 
 
سایر
 
 
 
   
Copyright © 2007 Afrandtooska Co. All rights reserved. Powered and Designed by BenefitCo. ( http://www.bit.ir )