بوپاد به صورت هاي مختلف جهت جذب و از بين بردن رطوبت زياده از حد و بوهاي نامطلوب استفاده ميشود. بوپاد اين ظرفيت را دارا مي باشد كه هر گونه رطوبت را جذب كند و بوهاي بد را از محيط حذف كند. بوپاد در خانه و خارج از خانه نيز كاربري هاي مختلفي دارد. از جمله كاربري هاي آن ميتوان به مواد زير اشاره كرد:
 

• جاذب بوي بستر و رطوبت حيوانات خانگي
• بوگير يخچال و فريزر
• بوگير فرش
• جاذب بوي كفش، گنجه، كمد، كيف و چمدان
• جاذب آمونيوم از قفس پرندگان و محيط آكواريوم
• جاذب بوي نامطبوع كيسه هاي زباله و ظروف آشغال
• بوگير جاسيگاري
• بوگير و رطوبت‌گير جعبه ابزار و قفسه هاي داروخانه‌ها
• جاذب بو و رطوبت زيادي در فيلترهاي سيسمتهاي تهويه مطبوع
• جاذب بوي نامطبوع در دستشويي ها و حمام
• جاذب بوي عرق در سالنهاي بسته و باشگاه‌هاي ورزشي

در واقع بوپاد را ميتوان در جاهايي كه رطوبت و بو يك معضل و مشكل مي باشد بكار برد. يكي از ويژگي هاي برجسته بوپاد اين است كه براي سلامتي انسان و حيوان كاملاً بي ضرر است.
• بو پاد به عنوان جاذب بوي بستر حيوانات خانگي، بوهاي بد را در محيط زندگي حيوان و از بستر او كاملاً جذب ميكند. براي استفاده در ظرف يا جعبه اي كه بستر سگ و گربه و ... در آن قرار داده ميشود، كافي است اين ماده معدني و صددرصد طبيعي را بر روي بستر و در لايه‌هاي بستر بپاشيد و يا آن را با بستر مخلوط كرده و مورد استفاده قرار دهيد. بوپاد حتي ميتواند خود و به تنهايي به عنوان بستر حيوانات خانگي مورد استفاده قرار گيرد. بوپاد براي زدودن رطوبت و بو در محل زندگي مرغ و خروس نيز كاربرد موثري دارد و آمونياك را از فضولات آنها جذب كرده و در خود محبوس ميكند. كافي است در كف محل زندگي مرغ و خروس طبق دستورالعمل بوپاد را بپاشيد تا شاهد تغيير اساسي در بهبود شرايط محيط زندگي حيوان باشيد.
• بوپاد به عنوان بوگير يخچال و فريزر نيز عمل ميكند و با جذب گازهاي مضر عمر غذاي داخل يخچال را افزايش ميدهد و يا از زودرس شدن ميوه‌ها جلوگيري مي‌كند و دليل آن جذب اتيلن در كانالهاي بوپاد مي باشد. بوپاد موجب ذخيره انرژي و كاهش مصرف آن ميشود و نيز از برفك زدن داخل يخچال مي‌كاهد. بعد از مشاهده كاركرد بوپاد، شما تشويق خواهيد شد كه براي شادابي محيط يخچالهاي خانگي، يخچالهاي صنعتي و فريزر اين محصول را بطور مرتب مورد استفاده قرار دهيد.
• بوپاد براي جذب بوي پشم فرش و نيز رطوبت در انبارهاي فرش مورد استفاده مبسوط قرار گرفته است و درعين حال هر بوي ديگري را كه ممكن است ناشي از ريختن مايعات و ادار بچه و ... بر روي فرش باشد جذب ميكند. براي استفاده بر روي فرشهاي خانگي كافي است در محل مورد نظر مقداري از بوپاد را بپاشيد و بعد از مدتي با جاروبرقي آنرا جمع كنيد. در انبارهاي فرش نيز بوپاد را در كف انبار و نيز بر روي فرشها مي‌پاشند. براي كاركرد موثر، بوپاد اشباع شده را با جارو جمع كرده و مجدداً آن را با بوپاد جديد جايگزين مي‌كنند.
• بوپاد را كه در كيسه‌هاي قابل تنفس در اختيار شماست مي‌توانيد در داخل كفش خود استفاده كنيد. بلافاصله بعد از قراردادن در داخل كفش بوپاد شروع به جذب نامطبوع بو و رطوبت خواهد كرد. حاصل كار در نهايت طول عمر كفش و جلوگيري از دفورمه شدن سريع آن خواهد بود. بوپاد را همچنين ميتوانيد در داخل ساك‌هاي ورزشي، پوتين، چكمه مورد استفاده قرار دهيد. براي حصول نتيجه بهتر بوپاد را شب تا صبح در داخل كفش خود قرار دهيد.
 


• بوپاد در فيلترهاي آكواريوم، در كف آكواريوم، در قفس پرندگان و يا در محل نگهداري آنها براي جذب رطوبت و بوي بد و سمي آمونياك از فضولات كاربرد بسيار موثري دارد.
• بوپاد در محيط‌هاي تاريك و زيرزمين‌هاي نمناك كه شرايط رشد كپك و ... را دارا مي‌باشد عملكرد بسيار موثري دارد و به عنوان جاذب بسيار قوي رطوبت، بوهاي ناشي از آن و ماندگي عمل مي‌كند و در نتيجه محيط مناسب و دلخواهي را براي انبار كردن اقلام مورد نياز و حتي نگهداري برخي از حيوانات خانگي پيشاپيش فراهم مينمايد. بوپاد را ميتوانيد در كف محيط مزبور بپاشيد و یا در داخل كيسه‌هاي قابل تنفس مورد استفاده قرار دهيد.
• بوپاد بوي زباله‌ها را بطور قابل ملاحظه‌اي جذب ميكند شما ميتوانيد آن را در ظروف آشغال و كيسه زباله ها و در لابه‌لاي آشغال مورد استفاده قرار دهيد و محيط زندگي خود را چه در داخل خانه و چه در بيرون از خانه شاداب و قابل تحمل سازيد.


• بوپاد را به مقدار لازم در جا سيگاري‌هاي منزل، محل كار و يا داخل ماشين ريخته تا اولاً بوي تنباكو را جذب كند و ثانياً به عنوان خاموش كننده سيگار مورد استفاده قرار گيرد.
• بوپاد در قفسه هاي نگهداري داروها به عنوان جاذب رطوبت عمل مي كند و بدين وسيله باعث طول عمر داروها گرديده و خطر فاسد شدن انواع قرص‌ها، كپسول‌ها و ويتامينها را كاهش ميدهد. بدين منظور بوپاد در كيسه هاي قابل تنفس تهيه شده و در دسترس قرار دارد.
• بوپاد در جعبه‌هاي ابزار و جعبه آلات موسيقي با جذب رطوبت مانع از زنگ‌زدگي ابزارها و وسايل با ارزش فلزي شما ميشود. بدين منظور كيسه‌هاي قابل تنفس حاوي بوپاد را در داخل جعبه قرار دهيد و بعد از مدتي آنها را عوض كنيد.
• بوپاد را در داخل فيلترهاي سيستمهاي تهويه مطبوع تعبيه مي‌كنند. همانطوريكه مي‌دانيد منازل، اردوگاه‌ها، كشتي‌ها و محيط‌هاي بسته، با مشكلات عديده بو و رطوبت مواجه مي باشند. به منظور جلوگيري از جريان يافتن چنين هوايي در محيطهاي بسته، بوپاد را در داخل فيلترها مورد استفاده قرار دهيد و يا در كيسه‌هايي در پشت فيلترهاي تهويه مطبوع آويزان كنيد. بايد مراقب باشيد جلوي عبور هوا را نگيريد چون هوا بايد براحتي از كيسه‌هاي بوپاد عبور كرده و وارد فيلتر شود و سپس وارد محيط گردد. با چنين ساختاري هواي تازه و شاداب را از سيستم تهويه مطبوع دريافت خواهيد كرد.
• قوياً توصيه ميكنيم، كه بوپاد را در دستشويي و حمام نيز مورد استفاده قرار دهيد تا جادوي آن را مشاهده كنيد. بجاي استفاده از معطركننده‌ها و بوگيرهاي مصنوعي، كيسه‌هاي بوپاد را در دستشويي و حمام آويزان كنيد مشاهده ميكنيد كه رطوبت و بوي نامطبوع و سمي هوا بطور كامل در كانالهاي بوپاد گرفتار خواهند شد و بدين ترتيب محيط خود و اطرافيان خود را شاداب و قابل تحمل خواهيد ساخت.
• بوپاد را در لاكر باشگاههاي ورزشي و نيز در محوطه و سالن بسته باشگاه‌هاي ورزشي و بدنسازي نيز استفاده مي كنند تا بوي شديد عرق به سيستم تنفسي ورزشكاران آسيب نزند. تعرق در محيط‌هاي بسته باشگاهها، سيستم تنفسي و گردش خون را تحت تاثير قرار ميدهد، هواي تازه باشگاه‌ها را آلوده مي‌كند و ادامه تمرين و بدنسازي ورزشكاران را با مشكل مواجه ساخته و باعث خستگي زودرس عضلات و دستگاه تنفس مي‌گردد. بالعكس در صورت جذب آلودگي‌هاي ناشي از تعرق در محيط، ورزشكاران در محيط شاداب و تميز به تمرين خود ادامه داده و مطلوب‌ترين نتيجه را از تلاش خود بدست خواهند آورد.

محل و مورد استفاده بوپاد
ميزان استفاده بوپاد
نحوه استفاده بوپاد
مدت زمان استفاده

در منازل يا محل كار ...
 براي جذب بوي بستر حيوانات خانگي

به ميزان 1 كيلوگرم براي هر يك مترمربع
در محل خواب حيوان بميزان 400 گرم در تركيب با بستر
1.5 تا 2 كيلو گرم چنانچه بوپاد را تنها بعنوان بستر بخواهيد مورد استفاده قرار دهيد

بوپاد را به ميزان اشاره شده در بستر حيوان و يا در محل زندگي او بپاشيد

به همراه بستر، بوپاد را دور بريزيد، و يا چنانچه بوپاد را به تنهايي استفاده كرده‌ايد بعد از يك هفته آن را جايگزين بسازيد.
چنانچه بوپاد را در كف و بر روي زمين استفاده كرده‌ايد بعد از يك هفته با جارو جمع كنيد و جايگزين كنيد.

در داخل يخچال و فريزر

یک الی دو جفت از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد را در هر طبقه يخچال قرار دهيد

بهتر است كه مقدار بيشتري از كيسه‌هاي حاوي بوپاد در محل‌هايي از يخچال كه گردش هوا بيشتر است و انتشار بو زياد مي‌باشد استفاده كنيد. 

براي بازدهي مطلوب، بعد از 7-4 روز كيسه‌هاي استفاده شده را با كيسه‌هاي جديد جايگزين كنيد.

در داخل كفش و جا كفشي، پوتين، چكمه وساكهاي ورزشي

يك الي دو جفت از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد را در داخل هر لنگه كفش قرار دهيد.
در داخل ساك ورزشي،دو الي سه جفت از كيسه‌هاي مزبور را استفاده كنيد.

در داخل كفش، پوتين، چكمه و جورابها
در داخل ساك ورزشي و به همراه لباسهايي كه بوي عرق از آنها منتشر مي‌شود.

شبانه در داخل كفش‌ها و پوتين و ... قرار دهيد و صبح كيسه‌ها را برداشته و مقابل تابش مستقيم آفتاب قرار دهيد. بعد از يك هفته آنها را جايگزين سازيد.
در داخل ساك ورزشي به طور دائم آنها را مورد استفاده قرار دهيد و بعد از اشباع شدن جايگزين كنيد.

در انبار فرش و بر روي فرش

به ميزان 400-100 گرم براي هر مترمربع

در انبار فرش بطور متوسط بر روي هر فرش به ميزان 100 گرم در هر مترمربع بپاشيد
در كف انبار نيز ميتوانيد تا400 گرم در هر مترمربع بوپاد بپاشيد.
در داخل منازل در صورت ريختن رطوبت غذا و بچه و ... با توجه به مقدار رطوبت از بوپاد استفاده كنيد.

در انبار فرش بعد از يك هفته با جاروبرقي بوپاد را جمع كنيد.
در داخل منازل نيز بعد از چند ساعت كاركرد بوپاد بر روي رطوبت، آن را با جارو برقي جمع كنيد.

در داخل كمد، گنجه، قفسه‌ها و چمدانها

3 الي 5  جفت با توجه به مقدار لباس و ميزان وسايل داخل كمد، گنجه و...
2 الي4  جفت در داخل چمدانها

از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد در طبقات گنجه و كمد و قفسه‌ها به حد كافي براي جذب بوي رطوبت، خود رطوبت و بوي نم استفاده كنيد و يا آنها را از حلقه‌هاي پشت در و ...... آويزان كنيد
در داخل چمدانها نيز بسته به مقدار لباس 2 تا 4 جفت از كيسه‌هاي بوپاد را مورد استفاده قرار دهيد.

كيسه‌هاي مزبور را بعد از يك هفته جايگزين كنيد

در قفس پرندگان و يا آكواريوم

150-100 گرم براي هر مترمربع در كف آكواريوم
به نسبت نصف به نصف در فيلترهاي داخل آكواريوم
به اندازه نصف فنجان براي هر 40 سانتيمتر مربع در كف قفس پرندگان

براي جذب آمونيوم سمي بوپاد را در كف آكواريوم به ميزان ذكر شده بپاشيد.
توليدكنندگان فيلترهاي آكواريومي بوپاد را در تركيبات فيلتر به ميزان اشاره شده مورد استفاده قرار ميدهند.
در كف قفس پرندگان خانگي و يا در محل زندگي و پرورش آنها به ميزان اشاره شده از بوپاد استفاده كنيد. بوپاد نه تنها ضرري براي سلامتي پرندگان ندارد بلكه محيط زندگي آنها را نيز شاداب و سالم نگه‌ميدارد.

بوپاد مورد استفاده در كف آكواريوم را در طي مدت 5-3 روز عوض كنيد.
بوپاد مورد استفاده در فيلتر را به همراه فيلتر عوض كنيد.
بوپاد مورد استفاده در كف قفس پرندگان را نيز بعد از يك هفته جمع كرده و جايگزين سازيد.

زيرزمين‌ها، انبارها و محيط‌هاي در بسته و تاريك

به ميزان 1 كيلو گرم براي هرمتر مربع

بوپاد را به ميزان اشاره شده در كف زيرزمينها، انبارها و محيط‌هاي تاريك و در بسته كه احتمال وجود رطوبت وجود دارد و يا نمناك است بپاشيد.
شما ميتوانيد از بوپاد در داخل سطلهاي زباله و ... در محيطهاي مزبور وجود دارد براي جذب بوي نم، ماندگي و رطوبت استفاده كنيد.

چنانچه به ميزان اشاره شده بوپاد را مورد مصرف قرار ميدهيد در طي مدت 7-5 روز بوپاد پاشيده شده را جمع كنيد و آن را جايگزين كنيد. بدين وسيله وسايل و لوازم انباشته شده و يا نگهداري شده در زيرزمين، انبار و ... از هر آسيبي كه ممكن است ناشي از وجود رطوبت باشد محفوظ خواهد ماند.

در داخل ظروف زباله و كيسه‌هاي زباله

به ميزان 3-2 ليوان در لايه‌هاي مختلف زباله

بوپاد را به مقدار اشاره شده در لايه‌هاي مختلف زباله در كيسه‌هاي زباله يا ظروف زباله مورد استفاده قرار دهيد. بوپاد را بر روي زباله‌ها و آشغالها در هر لايه بپاشيد.
چنانچه آشغال به صورت كمپوست درآورده شود براي جلوگيري از انتشار بو، بوپاد را به كمپوست اضافه كنيد.

به همراه زباله بوپاد را دور بريزيد. بوپاد در اين شرايط به عنوان دوست محيط زيست عمل خواهد كرد.

در جا سيگاري منزل، ماشين و ...

به اندازه يك پيمانه در جا سيگاري

بوپاد علاوه بر جذب بوي دود از محيط در جاسيگاري‌ها نيز براي جذب بوي خاكستر موثر مي‌باشد كافي است به ميزان اشاره شده قبل از روشن كردن سيگار، بوپاد را بريزيد و سپس خاكستر سيگار را بر روي آن قرار دهيد و يا آتش سيگار را بر روي بوپاد خاموش كنيد.
لازم به توضيح است كه براي جذب بوي دود از محيط نياز به استفاده از ساير توليدات بوپاد داريد.

به همراه خاكستر سيگار بوپاد را دور بريزيد

در جعبه ابزار، جعبه موسيقي‌آلات و جعبه‌هاي ديگر

2 الي 4  جفت از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد

به مقدار اشاره شده از كيسه‌هاي بوپاد را در جعبه ابزار و يا هر جعبه‌اي كه در آن ابزار و وسايل نگهداري ميكنيد قرار دهيد و از زنگ‌زدگي وسايل گران قيمت خود به طور شايسته محافظت كنيد.

بعد از 10-7 روز كيسه‌ها را جايگزين كنيد

در فيلترهاي سيستمهاي تهويه مطبوع

به اندازه نيم كيلو در فيلترهاي كوچك و باندازه يك كيلو در فيلترهاي بزرگ

سازندگان فيلترهاي سيستمهاي تهويه مطبوع، در فيلترهاي كوچك كه مخصوص خروجي‌هاي كوچكتر سيستم تهيه مي‌شود، باندازه نيم كيلو از بوپاد را مورد استفاده قرار مي‌دهند در فيلترهاي بزرگتر نيز كه براي خروجي‌هاي بزرگتر سيستم مورد استفاده قرار ميگيرد يك كيلو بوپاد استفاده مي‌شود. چنانچه فيلتر سيستم تهويه مطبوع شما حاوي بوپاد  نيست شما ميتوانيد بوپاد را در كيسه‌هاي قابل تنفس نيم كيلويي و يك كيلويي از پشت فيلتر آويزان كنيد تا هوا از كيسه بوپاد عبور كرده، وارد فيلتر شده  و سپس به محيط وارد شود.

چنانچه بوپاد در داخل فيلتر استفاده شده باشد به همراه فيلتر عوض شده و جايگزين گردد.
چنانچه بوپاد رادر كيسه‌ قابل تنفس و در خارج از سيستم فيلتر مورد استفاده قرار ميدهد بعد از 14-10 روز آنرا جايگزين سازيد.

در دستشويي ها و داخل حمام

4 الي 6 جفت از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد در دستشويي منازل

كيسه‌هاي مزبور را ميتوانيد در مكانهاي مختلف دستشويي قرار داده و يا آنها را از جاهايي كه مورد نظر داريد آويزان كنيد. با توجه به دفعات استفاده شده از دستشويي، مي‌توانيد تعداد كيسه‌ها را تغيير دهيد.

جهت كاركرد بهتر و دريافت نتيجه مطلوب بعد از 7-5 روز و بعد از اشباع شدن بوپاد داخل كيسه‌ها، آنها را جايگزين سازيد.

در باشگاه‌هاي ورزشي و داخل لاكرها

2 الي 4 جفت از كيسه‌هاي قابل تنفس بوپاد را در داخل لاكرها مورد استفاده قرار دهيد
در مكانهاي مختلف باشگاه‌ در ظروفي كه حتي‌المقدور سطح بيشتري داشته باشند باندازه كافي از بوپاد استفاده كنيد و محيط باشگاه را از انتشار و گردش بوي عرق محفوظ سازيد

كيسه‌ها را از قلابهاي تعبيه شده در داخل لاكرها آويزان كنيد و يا در جاهايي كه لازم ميدانيد قرار دهيد.
در مكانهاي مختلف باشگاه در ظروفي كه حتي‌المقدور سطح بيشتري داشته باشند بوپاد را بپاشيد و محيط باشگاه را از انتشار و گردش بوي عرق محفوظ سازيد.

بعد از 7-5 روز بوپاد مورد استفاده در لاكرها را جايگزين سازيد.
بعد از 3-2 روز بوپاد مورد استفاده را در محيط باشگاه عوض كنيد.

اطلاعات ايمني محصول

 
     
:: آنزیمیت
:: کشاویت
:: بو پاد
:: ارتباط با ما
:: درباره افرند توسکا
:: مجوزها و استاندارد ها
:: نقشه سایت
Language Selection
:: Persian :: English
:: Arabic  :: Russian
 
آبزیان
 
 
دام
 
 
طیور
 
 
کشاورزی
 
 
محیط زیست
 
 
بو گیر
 
 
سایر
 
 
 
   
Copyright © 2007 Afrandtooska Co. All rights reserved. Powered and Designed by BenefitCo. ( http://www.bit.ir )